facebook twitter rss
Navštivte kapely, kde hraju:

Steve Harris, baskytarista Iron Maiden, představuje svoje sólové album British Lion

Vydavatelství EMI Music s hrdostí oznámilo, že vydá debutové sólové album zakladatele skupiny Iron Maiden – Steva Harrise. Album dostalo název British Lion a obsahuje deset skladeb, na kterých Steve s dalšími členy pracoval uplynulých pět let mezi turné Iron Maiden a vydáváním desek. Je to album, které překvapí a potěší fanoušky po celém světě. Album vyjde prostřednictvím EMI Music 24. září tohoto roku.

Je to debut s rozhodně heavy rockovým nádechem, který v sobě skloubí mnoho různých nálad: napínavé, melancholické, pobuřující a velmi tvrdé okamžiky na desce nejsou výjimkou. Mixu se ujal známý Kevin Shirley, který stojí za úspěchy Iron Maiden, Led Zeppelin, Journey, Rush a mnoha dalších – je to album, do kterého se zakousnete a nepustíte.

K tomu, proč Steve zvolil zrovna název British Lion, řekl: „Vždycky jsem byl hrdý na to že jsem Brit. Nevidím žádný důvod proč bych neměl být. Je to velká část mě samotného. Není to jako že bych mával nad sebou vlajkou nebo se snažil kázat, s politikou to nemá vůbec co dělat. Je to jako podporovat tvůj fotbalový klub, odkud pocházíš. Jen si myslím, že se to hodí jako metafora a pro mě to zapadá do zvuku alba.“

S Iron Maiden se Steve Harris stal jedním z nejznámějších a úspěšných reprezentantů britské hudby na světové úrovni. Vydal 15 studiových alb, prodal více než 85 miliónů nosičů po celém světě a odehrál více než dva tisíce koncertů v 58 zemích za jeho 35-letou  kariéru.

A nyní s albem British Lion, Steve vystupuje ze stínu Iron Maiden, aby prezentoval trochu jinou stranu jeho hudebních myšlenek.

British Lion obsahuje:

1. This Is My God
2. Lost Worlds
3. Karma Killer
4 .Us Against The World
5. The Chosen Ones
6. A World Without Heaven
7. Judas
8. Eyes Of The Young
9. These Are The Hands
10. The Lesson


Publikováno: Červenec 18, 2012 v 23:41 4 337 zobrazení Tisk
 • Spacebender

  „“Vždycky jsem byl hrdý na to že jsem Brit. Nevidím žádný důvod proč bych neměl být.“"
  -a co třeba koloniální války a současné konflikty kde UK rozhodně má hodně másla na hlavě Steve? Btw když necháme stranou politiku a války, tak být hrdý na zemi která je nikdy nepodporovala a naopak jim každej spíš házel klacky pod nohy už je asi stařecká senilita…

  • Tony

   Ty jsi správnej idiot. Říká tam „S politikou to nemá co dělat!“ a ty tady vybalíš politický keci a ani neovládáš interpunkci. Jsem hrdej na to, že jsem čech, i když není na co být hrdej. Tomu se říká vlastenectví ty pošuku.

   • Tony

    A ještě jsi mě tak vytočil, že jsem udělal hrubku. 

   • Spacebender

    Vlastenectví je největší známkou primitivismu a zpátečnictví.Jeden z největších důvodů válek a konfliktů.Kdybys byl vyvrhnut v Afghánistánu byl bys hrdej Afghanec? :-)
works on Wordpress, Design by Michal Horák 2011, kontakt: horakmi@gmail.com piranha SilveryMoon