facebook twitter rss
Navštivte kapely, kde hraju:

Primal Fear – 16.6 (Before The Devil Knows You’re Dead)

Styl: Power metal/heavy metal

Hodnocení: ★★★★★½


Všem oddaným fanouškům power metalu Primal Fear nadělil dárek v podobě již osmého řadového alba. Album nese název „Before the Devil knows you’re dead“ a myslím že toto album překonalo všechny předchozí počiny.

Celé album je našláplé a nenechá vás ani jednu minutu odpočinout. Skvělý Ralf Scheepers za mikrofonem do vás spolu s Primal Fear naládují plno energie, a věřte mi, že nezůstanete jen u jednoho poslechu. Po úvodním intru nastoupí nejrychlejší písnička alba, dokonalý otvírák, Riding the eagle. Tento song vás svými rychlými rify a dokonalými sóly přímo posadí do židle. Celou druhou písní provází téměř až pochodový riff, který se však do písně velmi hodí. Tento song je také ztvárněn jako videoklip. Tuto píseň jsem si ihned oblíbil. Úvod další písně vás zanese do dalekých arabských melodií, který však vzápětí vystřídá riff ala PF.

Další rychlá píseň na albu se jmenuje Under The Radar. Tento song ničím nepřekvapí, jedná se o klasickou rychlou vypalovačku. Následující dvě písně 5.0/Torn a Soar jsou další písně plné hutných riffů se zpěvnými refrény. Následuje skákací song jménem Killbound s velmi chytlavým refrénem a sólovými party. Jak už bývá zvykem i Primal Fear má na svém novém počinu pomalejší baladu. Stejně jako Everytime it rain z New Religion i zde je ponechán velký prostor klávesovým partům. Velmi chytlavá a uklidňující píseň. Z pomalejších vod se opět přesuneme do rozbouřených řek, kde na nás číhají písně jako Night After Night, Smith and Wesson a The Exorcist. Po této zběsilé jízdě už zbývá pouze jedna regulérní píseň. Hands of Time je další balada, která vás určitě po takovém odvaru z celého alba uklidní.

Na ty, kteří si pořídí speciální edici, čekají ještě dva zákusky v podobě bonusových skladeb. Píseň scream a další, moje snad nejoblíbenější, píseň Cry Havoc. Toto album předčilo mé očekávání a snad nám ho přijedou Primal Fear představit také do naší vlasti. Určitě to bude stát zato.


Země: Německo Label: Frontiers Datum vydání: 22.5.2009
Moje oblíbená píseň: Six Times Dead (16.6)

Skupina

zpěv Ralf Scheepers
kytara Henny Wolter
kytara Magnus Karlsson
zpěv, basa Mat Sinner
bicí Randy Black

Seznam skladeb:

1 Before the Devil knows you`re Dead
80 %
2 Riding the Eagle
97 %
3 Six Times Dead (16.6)
96 %
4 Black Rain
92 %
5 Under the Radar
94 %
6 5.0 /Torn
90 %
7 Soar
91 %
8 Killbound
95 %
9 No Smoke without Fire
89 %
10 Night after Night
90 %
11 Smith & Wesson
94 %
12 The Exorcist
86 %
13 Hands of Time
84 %
14 Cry Havoc (Digipack Bonus)
98 %
15 Scream (Digipack Bonus)
96 %
Zvuk:
93 %
Obal:
78 %
Celkový dojem:
95 %

Publikováno: Červen 2, 2009 v 16:05 1 014 zobrazení Tiskworks on Wordpress, Design by Michal Horák 2011, kontakt: horakmi@gmail.com piranha SilveryMoon