facebook twitter rss
Navštivte kapely, kde hraju:

Novinka Delain We Are The Others zatím v nedohlednu. Může za to Warner Music Group

 

V půlce listopadu loňského roku, jsem psal v Bubeníkových tipech 4 o tom, že skupina Delain chystá novou desku a že je téměř hotovo. Blíží se konec února a o novince jako by se slehla zem. Na oficiálních stránkách Delain se sice objevily informace o nadcházejícím albu – konkrétně byl zveřejněn artwork a název  WE ARE THE OTHERS, ale ta nejdůležitější informace o datu vydání alba, je stále v nedohlednu. Důvod, proč We Are The Others ještě není na pultech, nám trochu přiblížil rozhovor s Martijenem Westerholtem (klávesy) a zpěvačkou Charlotte Wessels pro webzine Sonic Cathedral.  

O vztazích Warner Music Group s RoadRunner Records, informacích o novince We Are The Others a také o tom, jak případně podpořit kapelu Delain se dozvíte v tomto článku.

Symphonic metalová skupina Delain už minulý rok o prázdninách začala na své stránky zveřejňovat videa ze studia a všichni fanoušci se tak mohli konečně těšit na jejich třetí desku. Nedávno byl zveřejněn artwork a novinka byla pojmenována We Are The Others. Proč si Delain vybrali zrovna takový název, nám vysvětlila zpěvačka Charlotte Wessels, která prozradila, že mnoho písní na albu, může znít mysteriózně a spiklenecky, ale ve všech písních bychom měli hledat závažné problémy. Text k titulní skladbě We Are The Others byl inspirován příběhem jedné dívky jménem Sophie Lancaster. Tato dívka a její přítel byli umláceni k smrti poté, co je napadl gang mladých výrostků. Důvodem útoku bylo to, že byli vyznavači Goth stylu a gangu se tak proto nelíbili. (její nadace: http://sophielancasterfoundation.com). Proto název My jsme ti jiní

A Charlotte dodává: „We Are The Others je naše vlastní ‘odlišná hymna’ pro všechny, kteří se nějakým způsobem odlišují od normálu“.

Nyní se vrátíme k důvodu, proč ještě neznáme datum vydání novinky. Delain mají podepsanou smlouvu s vydavatelstvím Roadrunner records, kteří se zaměřují na kapely tvrdého žánru (namátkou: Dream Theater, Opeth, Soulfly, Megadeth atd.. ). V roce 2008 bylo toto vydavatelství zvoleno jako „Best Metal Label“ magazínem Metal Hammer. Nicméně problémy s tímto labelem začali narůstat v okamžiku, kdy toto vydavatelství koupil (už v prosinci 2006) jeden ze tří největších vydavatelství na světe Warner Music Group, kteří o metalu nevědí vůbec nic a zaměřují se na komerční sračky typu Paris Hilton. Možná i proto tato společnost koupila právě Roadrunner Records, aby nějaké slavné metalové kapely „patřily“ i pod jejich hlavičku. Vedení WMG si začalo diktovat nesmyslné podmínky a některé kapely byly i nuceny od tohoto vydavatelství odstoupit. Tak jen příkladem: Kapela Type O Negative opustila Roadrunner poté, co label bez jejich vědomí vydal kompilaci nejlepších písní „The Best of Type O Negative„. V roce 2008 bylo zpěvačce Amandě Palmer řečeno, že chtějí předělat její videoklip „Leeds United“ tak, aby v něm vypadala štíhlejší. V roce 2010 také odešla. Nejnovější stížnosti vzešli také od slavných Megadeth. Roadrunner Records bylo nejvíce ovlivněno společností Warner Music Group poté, co si společnost začala nárokovat práva na hudbu a začala na YouTube ve velkém vypínat zvuk u těch videí, kdy jen třeba v pozadí hrála hudba na kterou má WMG práva. Kvůli velkým protestům po celém světě však od tohoto způsobu, jak omezit piráctví, opustili.

A jak asi správně tušíte, Delain má s vydavatelstvím Roadrunner resp. WMG problémy také. V rozhovoru pro Sonic Cathedral Martijn Westerholt – zakladatel Delain a Ex- Within Temptation řekl: „Mnoho lidí společnost (Roadrunner poz. aut.) opustilo, byli vyhozeni, přemístěni atd, což pro nás znamenalo, že ten chlápek, který s námi podepisoval smlouvu a pomáhal nám s vývojem alba, byl ze společnosti vyhozen. A pro nás potřebovali nového A&R manažera (to je člověk, který hledá talentované skupiny a případně s nimi podepisuje a domlouvá smlouvy poz. autora). V Nizozemí nebyl nikdo takový, a proto bylo velmi zdlouhavé někoho takového najít. Nakonec jsme nový management, který pracuje s Roadrunner, našli. Tohle nám však zabralo spoustu času a znamenalo to, že celý proces psaní nového materiálu byl pozdržen také.“

Objevili se fámy, že by album mohlo vyjít už v březnu. Album je totiž kompletně hotové a připravené „jít“ na pulty. Samotná skupina už má naplánované turné na toto léto, ale nejspíše to vypadá, že budou dělat turné na podporu nového alba, které však ještě nebude k dostání, protože label není s to, s touto situací něco udělat.

Martijn ještě dodává: „Doslechli jsme se, že nás Warner Music nechtějí vydat, protože prostě neberou metal. Prostě ho nechápou. Řekl bych, že koupili Roadrunner, aby do sebe dostali trochu metalového DNA. Mám takový pocit… já určitě nevím, protože v této společnosti nepracuji, ale myslím že stále hledají jak správně fungovat. Roadrunner nás chtějí vydat a je zde několik lidí uvnitř Roadrunner, kteří na tom usilovně pracují, aby nás vydali. Takže pro nás je tohle jako noční můra.“

Kdy novinka vyjde je opravdu v nedohlednu. Charlotte a Martjin doufají, že by to mohlo být letos v létě, ale nic jisté není.

Já osobně nechápu takovou společnost, která tak skvělou kapelu nechtějí vydat. Je to kapela, která má velké množství fanoušků, koncertují po celém světě. Letos budou hrát třeba na Wackenu před 100 000 lidmi ale Warner Music Group prostě metal nechápe. Nejvíce biti na tom jsou kapely jako Delain, kteří tvrdě dřou a pak nějakej posranej úředník ve WMG prostě řekne, že tahle hudba není to pravé, že to jsou sračky a raději bude vydávat kompilace slavných kapel bez jejich vědomí. Prostě další společnost, která hledí jen na to, aby co nejvíce vydělala (Je fakt že tohle dělají všechny firmy… )

My fanoušci, tak jen můžeme doufat, že se alespoň Roadrunner nějak rozhoupou a něco pro vydáním We Are The Others udělají.

Novinka bude obsahovat tyto písně:¨

1. Mother Machine
2. Electricity
3. We Are The Others
4. Milk And Honey
5. Hit Me With Your Best Shot
6. I Want You
7. Where Is The Blood (feat. Burton C. Bell)
8. Generation Me
9. Babylon
10. Are You Done With Me
11. Get The Devil Out Of Me
12. Not Enough

Už v loňském roce Delain odehrály koncerty, na kterých nové písně zazněly. Tak alespoň takto si můžete poslechnout, jak by novinka mohla znít:

Delain se také vydají na světové turné, kde se nové písně hrát budou určitě. Nemůže chybět ani ČR.

A pokud byste nějakým způsobem chtěli Delain podpořit, určitě se připojte k této skupině na facebooku: Petition for Warner Music to release Delain – We Are The Others a nebo můžete podepsat rovnou petici zde. Asi nejlepší způsob by ale byl, začít spamovat Warner Music Group a psát si o novinku Delain přímo jim.


Publikováno: Únor 26, 2012 v 11:53 1 951 zobrazení Tiskworks on Wordpress, Design by Michal Horák 2011, kontakt: horakmi@gmail.com piranha SilveryMoon