facebook twitter rss
Navštivte kapely, kde hraju:

Nightwish – Summer camp – poslední část

A je tu poslední část překladu deníku skupiny Nightwish, z jejich letního natáčení nástupce Dark Passion Play. Tentokrát do blogu napsala Anette.

Tak tento týden jsem konečně dorazila do kempu, abych zde natočila nějaké ty nahrávky zpěvu pro demo. Já, Johan a naše dítě, jsme dorazili v pondělí a byla to velice dlouhá cesta, abychom se sem dostali z domova. Nechtěla jsem s malým letět, takže jsme jeli do Stockholmu, což zabralo něco kolem 6 hodin. Potom trajektem ze Švédska do Finska asi 17 hodin a nakonec jsme Finskem jeli ještě 6 hodin. No, docela štreka, ale stálo to za to.

Když jsme dorazili do kempu, přivítali jsme se s Empuu a Tuomasem, bylo super se zase vidět. Už uplynula pěkná doba od posledního koncertu v Hartwall areně, kde jsme se vlastně viděli naposledy. Ostatní kluci, Marco a Jukka jsou v Americe, takže ti už jsou bohužel pryč.

První den v kempu. Emppu nahrál poslední party kytar a potom se vydal domů, potom, co zde strávil 2 měsíce. A já si zatím odpočinula z cesty a užívala si nádherného místa. Kemp je hluboko v lesích a leží na nádherném místě s velkým jezerem. Západy slunce nad tímto jezerem tu jsou úžasné. Všechny ty barvy, kdy slunce pomalu zapadá – fialová, žlutá, bílá, modrá, růžová, oranžová… a nyní pomalu přichází podzim, takže listy stromů se pomalu mění v další barvy. Už je příjemné sedět večer u ohně. A taky tu máme malou společnost v podobě domácí myši, aby jsme tu měli nějakou společnost.

Ve středu ráno jsme začali s nahráváním a nahráli jsme denně 3 písně, poslední den 2 songy. Takže všechno bylo natočeno za čtyři dny. Od té doby, co jsem dostala od Tuomase první instrumentální demo, jsem měla pocit, že tohle album něčím velice speciální. Písně a náměty, které dal Tuomas dohromady jsou velice variabilní, zajímavé a jsou tam elementy, které ještě nebyly použity. Ale pořád to jsou Nightwish a navíc se vrací ke kořenům „starých“ Nightwish, z období prvních alb. Hlasově je tohle album o dost více rozmanité. Používám můj hlas ve více různých polohách než na DPP. Tuomas už určitě zná můj hlas a můj rozsah.

Taky jsme měli pár „grilovaček“. Kluci byli rybařit, já se koukala na super film, který mi doporučil Tuomas – The Martyrs. jako vždy jsem byla tak vystrašená, že jsem se několikrát za noc vzbudila a slyšela zvuky odevšad. Také nás přijeli navštívit přátelé a víkend utekl jako voda. Mít tady s sebou malýho bylo nasporsto v pohodě, byl tak klidný a hodný po celou dobu. Hodný kluk!

Nyní se už jenom těším jak bude album znít s orchestrem, sbory atd. I už teď vím, že nahrávání mého zpěvu bude probíhat příští rok v březnu.

Všichni se tu mějte a opatrujte se!

Anette


Publikováno: Září 19, 2010 v 23:19 911 zobrazení Tiskworks on Wordpress, Design by Michal Horák 2011, kontakt: horakmi@gmail.com piranha SilveryMoon