facebook twitter rss
Navštivte kapely, kde hraju:

Nightwish – Summer camp část 6

Ok, od doby, kdy psal do blogu Jukka se toho tolik nestalo. Rozhodli jsme se že si dáme 4 dny voraz od zkoušení písní, protože už není co bychom vylepšili. Ačkoliv vždycky když je začneme přehrávat, tak něco malého pozměníme; nový bicí part sem, nová basová linka tamhle, nové orchestrální party, atd. Je to prostě o tom, že si s těmi písněmi hrajeme až moc a pořád něco vylepšujeme (musíte tomu věřit, stačí se kouknout na fotky)

Od té doby, co Marco je pryč a nemůže až do zítřka a Annete, která se k nám nepřipojí ještě dva týdny, tak nebylo pro nás tři ostatní co dělat…

Tak sme založili novou skupinu nazvanou The Myötähäpeä. Tahle úžasná kapela plná hudebních virtuózů, multiinstrumentalistů, obsahující jména jako Heikki Kovalainne z F1 Lotus na bicí a pana Toniho Virtanana, který se chopil postu zpěváka. Jukka si vlezl za klávesy, zatímco Emppu a já se střídáme mezi kytarou a basou a to je pro nás velkou výzvou. Jamppa Lautamki jakožto webmaster stránek Nightwish, se ujal druhých vokálů. Ale ještě tu je místo pro zvukaře.

Náš playlist se zatím skládá ze dvou klasických písní, které jsou a budou patřit mezi naše oblíbené (Sukset – Popeda & For Whom The Bell Tolls – Metallica) ale i s intrem a outrem, kdy má Toni skvělé proslovy mezi songy, sólem na basovku a ohňostrojem, tohle všechno už dá na plnohodnotný rockový nářez, kdykoliv a kdekoliv. Dobře no, je pravda že musíme ještě na sobě zapracovat a hodně zkoušet, není nic lepšího vidět 80000 lidí zpívat „Nothing Else Matters“ nebo „Winds Of Change“.

Koukněte se na video z naší první zkoušky. Není to úplně jako originál, ale alespoň, že jsem se bavili.

Heikki a jeho banda museli odjet v neděli ráno, ale Toni tu s náma zůstal na další den plného rybaření a hraní pokeru. Zamiloval se do tohohle místa, a možná se s k nám zase připojí na nějaké další  psaní písní. Možná na nadcházející materiál skupiny Apulanta.

Potom, co jsme Heikkimu ukázali život kapely a rock’n rollu, bylo na něm aby něco taky vymyslel on. A on nám domluvil, že můžeme vyzkoušet závody v KF2 a KF3 kategorii – cart racingu na trati Ylämylly. Byl to fakt veliký zážitek! A překvapivě to byl i fyzicky náročný sport. Jukka byl z nás rozhodně nejrychlejší, časy měl skvělé i v dešti. Emppu a Toni si také vedli celkem dobře, ale já jsem byl spíše žlutým trakařem na vozovce, který ztrácel na každé kolo nejméně 20 sekund na Jukku, bylo to díky mému pudu sebezáchovy.

Každopádně to ale byl skvělý den a báječná zkušenost! Velké poděkování patří právě Heikkimu, Janimu a Hästisovi za zorganizování těch závodů a taky pro dva mechaniky Mikku a Janneho, kteří na nás dohlíželi.

Zpět v kempu, nořící se zase v písních Nightwish s plnou nádrží. Byl jeden song, který nám dělal neustále problémy v minulých týdnech. Je to song, který má velký potenciál, ale nějak to prostě neklapalo, tak jak by mělo. V úterý ráno jsme konečně na to kápli. Kompletně jsme předělali kytarový riff v riff, který nemá daleko od Van Halena a to byl ten lék. Taky jsem přepsal a zjednodušil text v refrénu.

Píseň / album nebude nikdy ready, musíš hold prostě jednou skončit tu cestu vylepšování v jednom místě a užít si poslech.

Podzim je tady,užijte si tu změnu & opatrujte se!

Tuomas

Top 5 / týden 6

1. The Myötähäpeä
2. Cart závodění s těmi stroji z pekla
3. Ten jeden špatný riff jsme konečně zdolali
4. Matti Ijäs: Katsastus  (po sté)
5. Timo Rautiainen: En oo keittäny enkä myyny

Napsal Tuomas Holopainen 26 srpna 2010


Publikováno: Září 1, 2010 v 12:17 860 zobrazení Tiskworks on Wordpress, Design by Michal Horák 2011, kontakt: horakmi@gmail.com piranha SilveryMoon