facebook twitter rss
Navštivte kapely, kde hraju:

Nightwish – Summer camp část 4

Další týden je za námi, další týden zkoušení, vylaďování písní, hodně potu, jachtaření a rybaření. Nejšťastnější událostí byla samozřejmě Annete, která porodila a cítí se s novorozeným skvěle! Naše gratulace a požehnání pro celou rodinu!

Songy 9 a 10 jsme vypilovali. Devítka prostupuje nestydatě Zimmerovi vody s refrénem beroucí nás zpět ke kořenům. Myslím, že to je Emppova nejoblíbenější píseň z celého alba. Vždycky jsem měl problémy s krátkými, jednoduše strukturovanými písněmi, ale tahle zní velice slibně i mým cynickým uším a srdci.

Poslední pecku, kterou jsme dali dohromady, bude poslední i na albu – ztřeštěně ambiciózní kousek. Odhaduju že bude tak kolem 20 minut dlouhá. Duch strýčka Walta je cítit v každé notě této skladby. Ale ještě potřebuje trochu doupravit.

Už nám zbývá pouze jedna skladba, kterou musíme nazkoušet. Po tom monstrózním kousku bude následovat akustická věc v duchu písně „The Islander“. Emppu a já potřebujeme dálší nálož Guinnessu.

Marco také nazpíval demo vokály pro všechny písně, takže songy začínají mít více šťávy a Anette si bude moci poslechnout vokální melodie a pohrát si tak s texty. Hluboce si užívám tenhle proces skládání písní po malých kouscích, příběhy poletující vzduchem, ale nakonec to je vždy zpěv, který píseň probudí.

Včera jsem jel do Lappeenrata, abych tam nahrál klávesy na nové demo Kotiteollisuusu. Taky výborný materiál!

Zbývají zhruba tři týdny do natáčení dema, takže můžeme naposledy dopilovat nějaké drobnosti tak aby byly co nejlepší. Je fantastické nebýt pro změnu v časovým presu! Což mi připomíná že je čas na toho pstruha.

Všichni se mějte hezky!

Tuomas

TOP 5 / týden 4

1. NW demo w / Marco`s ukázkové vokály
2. Esko Valtaoja
3. Kitee – Sotkamo 2-0 / playoff začína brzy
4. Edward Scissorhands – Film
5. Alfred J. Kwak

Napsal Tuomas Holopainen  8 srpna, 2010


Publikováno: Srpen 27, 2010 v 18:56 742 zobrazení Tiskworks on Wordpress, Design by Michal Horák 2011, kontakt: horakmi@gmail.com piranha SilveryMoon