facebook twitter rss
Navštivte kapely, kde hraju:

Nightwish – summer camp část 2

Nyní pokračujeme s překladem zápisníku z příprav nástupce Dark Passion Play:

Summer Camp deník – část 2

První týden je téměř za námi a my jsme začali fantasticky. Jukka, Emppu a já jsme zatím nazkoušeli pět písní, Marco se k nám připojil včera v noci po několika vystoupení s jeho skupinou Tarot. Ještě dnes začneme dávat dohromady pomalé konce do těch písní a možná se vrhneme na nahrávku číslo 6.

První píseň tvoří jeden z nejlepších refrénů, které jsem kdy udělal s klasickým Nightwishovskými částmi tvrdých kytar, masivních riffu a to všechno hrajeme dohromady v plné síle, ve stejný moment. Poznávací značka.

Píseň číslo 2 je směsí Van Halena, Pantery a zvrácených vokálů. A kytar Quentina Tarrantina jako bridge. Nebyli jsme se schopni přes tohle dostat, potom, co jsem udělal jenom demo této nahrávky, ale teď už to konečně ožilo.

Metím jsme si sedli s Emppu, abychom poladili jeden akustický kousek. Pěkná cesta zpět ke kořenům. Zní jako Moomin Valley – Christmas carol.

Další song, kde se vracíme ke kořenům. Překvapivě zatím každého oblíbená písneň. Zakopal jsem se v mých vnitříních Paradise Lost / My Dying Bridge a tenhle pohřební pochod je výsledkem.
Hudbu pro poslední nazkoušenou píseň napsal Marco. Nádherný a chytlavý kousek s refrénem, který se 5 krát opakuje (!!) Musí to být pro nás rekord. Pěkná akustická melodie a potom příjde D-část, která tam zatim uplně nepasuje. Zítra půjdeme do Haunted Mansion.

Zase napíšu víc, mezitím se tu mějte pěkně.

Tuomas

TOP 5 / týden 2
1. Nové písně, stará banda
2. Rybaření
3. Prestige – Film
4. Hidden Rock, Quilmes & Cap`n Morgan
5. Vyhrání all-in se 7-2

Napsal Tuomas  21 června 2010


Publikováno: Srpen 25, 2010 v 11:50 882 zobrazení Tiskworks on Wordpress, Design by Michal Horák 2011, kontakt: horakmi@gmail.com piranha SilveryMoon