facebook twitter rss
Navštivte kapely, kde hraju:

Koncert Black Sabbath v o2 aréně bude nahrazen projektem OZZY & Friends

 

Black Sabbath reunion 2011

Minulý rok, v den, kdy se sešly tři jedenáctky v datu (11.11.11) se splnil mnohým fanouškům legendární skupiny Black Sabbath velký sen. Zakládající členové  Black Sabbath (Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler a Bill Ward) se dali opět dohromady a oznámili, že se vrací na pódia a že nahrávají novou desku. Zanedlouho poté potvrdili první koncert na anglickém Download Festivalu v červnu tohoto roku. Následovalo oznámení evropského turné, kde mezi koncerty nechyběla ani Česká republika (koncert je naplánovaný na 6. června 2012).

Bohužel začátkem tohoto roku bylo oznámeno, že Tony Iommi má nádor mízních uzlin v raném stádiu a bude se muset léčit. Dalším zklamáním pro fanoušky bylo, když se bubeník skupiny – Bill Ward nechal slyšet, že se reunionu Black Sabbath účastnit nebude, dokud mu nebude předložena „podepsatelná smlouva“. Zbývající členové BS na to reagovali tak, že se nedá nic dělat, že budou pokračovat v nahrávání nového alba bez Billa, ale že „dveře bude mít vždy otevřené.“ Na podporu Billa Warda dokonce i vznikla fanouškovská stránka na facebooku: 1,000,000 Black Sabbath fans say yes to Bill Ward, která čítá více než 41 000 podporujících fanoušků.

Bohužel zdravotní stav Tonyho se nezlepšil, spíše naopak. Tony musí podstoupit léčbu chemoterapií, která mu znemožňuje cestování.

A zde je oficiální stanovisko managementu Black Sabbath:

BLACK SABBATH LETOS V LÉTĚ ODEHRAJÍ JEDINÉ VYSTOUPENÍ, A TO NA FESTIVALU DOWNLOAD VE VELKÉ BRITÁNII. OZZY & FRIENDS VYSTOUPÍ NA VĚTŠINĚ PŮVODNĚ OZNÁMENÝCH KONCERTŮ.

Black Sabbath, kteří koncem loňského roku potvrdili nahrávání nového alba a světové koncertní turné, jsou nuceni změnit svoje koncertní plány.Důvodem je boj se zhoubným nádorem mízních uzlin, který svádí jejich kytarista Tony Iommi. BLACK SABBATH proto letos v létě odehrají pouze jediné vystoupení z již naplánovaného turné po Evropě. To se uskuteční v neděli 10. června na festivalu Download ve Velké Británii.Aby nezklamal promotéry ani fanoušky, Ozzy Osbourne se rozhodl odehrát většinu z již dříve plánovaných termínů Black Sabbath (včetně festivalů) v rámci seskupení nazvaného Ozzy & Friends. Na těchto koncertech vystoupí řada zajímavých hostů; GEEZER BUTLER a OZZY projeví úctu a podporu svému nemocnému příteli Tony Iommimu ve speciálním Black Sabbath setu. Svoji účast potvrdil i ZAKK WYLDE, bývalý člen Ozzyho doprovodné kapely. V jednání je celá řada dalších hudebníků, jejichž seznam, stejně  jako zastávky, na kterých se představí, bude brzy zveřejněn.

Tony Iommi pokračuje v léčbě, dělá velké pokroky a těší se, až se bude moci vrátit na koncertní podia. Black Sabbath mezitím ve Velké Británii skládají a natáčejí nové album. Více informací o nové nahrávce Black Sabbath a jejich cestovních plánech bude zveřejněno v dohledné době.

Pokud už máte zakoupené vstupenky, zoufat nemusíte, ale Black Sabbath v původní sestavě už hold nejspíše neuvidíte, pokud se tedy nechystáte na Download Festival.

Stanovisko z Live Nation, pořádající agentury u nás:

Vstupenky na koncert Black Sabbath zůstávají v platnosti na nový koncert projektu OZZY & FRIENDS, nicméně Ti, kteří nebudou mít zájem tuto akci navštívit, budou mít možnost své vstupenky vrátit a obdrží zpět vstupné v plné výši. Vrácené vstupenky budou znovu dány do prodeje a tak je možné, že mnoho věrných fanoušků Black Sabbath, kteří si nestihli vstupenky včas zakoupit, bude mít možnost tuto ojedinělou akci navštívit. Informaci o zahájení refundace vstupenek a začátku prodeje zveřejníme v následujících dnech.

VŠEM FANOUŠKŮM BLACK SABBATH DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ TÉTO SLOŽITÉ SITUACE.

Nezbývá nic jiného, než popřát Tonymu, který včera oslavil 64 narozeniny, brzké uzdravení, aby se mohl zase vrátit na pódia, kam bezesporu patří.

 

 


Publikováno: Únor 21, 2012 v 11:22 1 803 zobrazení Tiskworks on Wordpress, Design by Michal Horák 2011, kontakt: horakmi@gmail.com piranha SilveryMoon