facebook twitter rss
Navštivte kapely, kde hraju:

I Am I – Event Horizon

I am I - Event Horizon

Styl: Heavy, Power metal

Hodnocení: ★★★★★½

Už je to nějaký ten pátek (březen 2010), co se DRAGONFORCE rozešli se zpěvákem ZP Theartem kvůli nepřekonatelným hudebním rozkolům. Nyní se ZP Theart světu připomněl svojí novou kapelou I Am I a debutovým albem Event Horizon. A jedná se o vskutku povedené dílo, které by nemělo ujít Vaší pozornosti.

Novinka vyšla 26. května, kdy produkci si na starosti vzal kytarista Jacob Ziemba a ZP Theart a mix a mastering byl svěřen do rukou Rolanda Grapowa (Helloween/Masterplan). Event Horizon je také historicky první metalové album, které vyšlo na USB disku. ZP Theart o tomto netradičním vydání novinky pro webzine Metal As Fuck řekl: „Kámo, svět jde dopředu velmi, velmi rychle. Každej je dneska na počítači a USB je pouze velice se hodící malá vecička.“ Je asi více než pravděpodobné, že se s tímto typem hudebních nosičů budeme setkávat i v budoucnu. Je však spousty fanoušků, kteří si na tradiční CD nedají dopustit.

První skladbou na albu je píseň This Is My Life, která je také zároveň prvním singlem. Hned po prvním poslechu je jasné, že můžeme očekávat zcela odlišnou hudbu od tvorby Dragonforce. Nečekejte proto zběsilou jízdu nabroušených kytar v ultraspeedovém tempu. Naopak se můžete těšit na hudu plnou skvělých melodií a riffů, na kterých je album postaveno. Stylově bych I Am I přirovnal k novější tvorbě Edguy. This Is My Life je výborný otvírák alba se skvělými melodiemi, sólem a chytlavým refrénem.

Druhá píseň a druhý singl alba – Silent Genocide. K této písni byl vytvořen i videoklip (vidět ho můžete níže) a opět se jedná o velmi chytlavou píseň s hitovým potenciálem, který se skvěle hodí na živé hraní. Další písní je pohodovější Stay a While ve středním tempu s nádhernou melodií a opět chytlavým refrénem. Následuje poněkud rychlejší Cross The Line se zajímavým solo – bridgem uprostřed písně.

In The Air Tonight je mojí oblíbenou písní na albu začínající jednoduchou a zajímavou kytarovou melodií. Píseň pak postupně graduje až k výbornému refrénu, kde ZP Theart ukazuje, že se vy výškách neztrácí, ale naopak, že je bez problému zvládá a že s novou kapelou přišla i nová energie a chuť zpívat. Následuje balada King In Ruins s nádhernou pianovou linkou a opět skvělým vokálem. Song, který musí být hrán živě.

Po nádherné baladě se můžete těšit na zabíjácký song Kiss Of Judas, který vás zaručeně rozhýbe s jeho skvělými riffy. Dust 2 Dust je rozhodně nejrychlejším songem na albu, který tak trochu připomíná, nevím proč, hudbu z klasické FPS Unreal tournament :) Následují poslední dvě písně na albu Wasted Wonders a opět hitová Pave The Way.

Debutové album Event Horizon je naprosto výtečné, co skladba to hit a alespoň pro mě to je aspirant na debut roku 2012. ZP Theart ukázal, že se dokáže obejít i bez Dragonforce a naopak Dragonforce dokázali, že je možné najít za ZP Thearta náhradu v podobě Marca Hudsona. Vypadá to tak, že jsou nyní obě strany spokojeny a nejvíce na tom vyhrál obyčejný fanoušek, protože Dragonforce se vrátili s výtečným albem a zpěvákem a navíc vznikla kapela I Am I, která si určitě své oblíbence brzy najde protože novinka Event Horizon je výtečná.

P.S. Album Event Horizon je skvělé, bohužel na obal bych se vám raději nedoporučoval ani dívat, je zkrátka otřesný.


Země: Anglie Label: nezávislý Datum vydání: 26.5.2012
Moje oblíbená píseň: In The Air Tonight

Skupina

zpěv ZP Theart
kytara Jacob Ziemba
basa Neil Salmon
bicí Paul Clark Jr.

Seznam skladeb:

1 This is My Life
80 %
2 Silent Genocide
85 %
3 Stay A While
83 %
4 Cross The Line
95 %
5 In The Air Tonight
96 %
6 King In Ruins
93 %
7 Kiss Of Judas
95 %
8 Dust 2 Dust
94 %
9 Wasted Wonders
84 %
10 Pave The Way
93 %
Zvuk:
90 %
Obal:
5 %
Celkový dojem:
98 %

Publikováno: Červen 27, 2012 v 20:17 1 026 zobrazení Tiskworks on Wordpress, Design by Michal Horák 2011, kontakt: horakmi@gmail.com piranha SilveryMoon