facebook twitter rss
Navštivte kapely, kde hraju:

Heaven & Hell – The Devil You Know

Heaven & Hell - The Devil You Know

Styl: heavy metal

Hodnocení: ★★★★★½


Před třemi lety vyšlo pod názvem Black Sabbath album The Dio Years. Jednalo se výběrové cd s písněmi od Black Sabbath s Ronniem za mikrofónem. Na tomto albu však přibyly tři zbrusu nové písně, které legendární čtyřka (Dio, Iommi, Butler, Appice) nahrála.

A byly to nejspíše tyto tři písně, které opět spojily muzikanty dohromady, aby mohli nahrát další velkolepé album. Album s názvem The Devil You Know, tentokrát již pod názvem Heaven & Hell zaujme na první pohled svou nádhernou obálkou, která vyobrazuje samotného pána pekel. Na obálce lze také najít tajné číslice, jejichž význam zná však asi jen autor (nejspíše Butler). Pod obálkou se však skrývá ještě lepších deset písní. Celé album provází neskučná atmosféra, která vás přinutí zavřít oči a pouze vstřebávat hudbu znovu a znovu do svého krevního oběhu. Riffy, které na své kytaře dokáže vyloudit mistr Iommi, jsou až neskutečně temné. Butler jen podtrhuje svýmy basovými party temnou atmosféru. Výborný Appice za bicími a hlavně dnes již 67letý nepřekonatelný hlas metalu Ronnie James Dio. Tyto čtyři aspekty dávají dohromady album, které je téměř dokonalé. Vetšina písní na albu je v pomalejším tempu, to však vůbec nebrání tomu, aby byly plné energie a atmosféry, která z písní číší.

Toto album prostě nemůže chybět ve vaší hudební sbírce. V poslední době je to určitě nejlepší album, které jsem slyšel. Po vydání tohoto alba se chystají Heaven and Hell na světové turné. Jen mě mrzí, že se Pragokoncert trochu nezasnažil a nepozval Heaven and Hell na letošní Masters of Rock, místo v programu by se tam jistě našlo. Zbývá nám tedy jen doufat, že nás HH přijedou také navštívit do ČR. Určitě bych neváhal.


Země: USA, Anglie Label: Rhino,Roadrunner Datum vydání: 28.4.2009
Moje oblíbená píseň: Bible Black

Skupina

zpěv Ronnie James Dio
kytara Tony Iommi
basa Geezer Butler
bicí Vinny Appice

Seznam skladeb:

1 Atom & Evil
93 %
2 Fear
97 %
3 Bible Black
98 %
4 Double The Pain
87 %
5 Rock And Roll Angel
90 %
6 The Turn Of The Screw
94 %
7 Eating The Cannibals
98 %
8 Follow The Tears
92 %
9 Neverwhere
97 %
10 Breaking Into Heaven
84 %
Zvuk:
97 %
Obal:
98 %
Celkový dojem:
88 %

Publikováno: Červen 29, 2009 v 16:04 1 039 zobrazení Tiskworks on Wordpress, Design by Michal Horák 2011, kontakt: horakmi@gmail.com piranha SilveryMoon