facebook twitter rss
Navštivte kapely, kde hraju:

Bubeníkovy tipy 1

A Je tu nová rubrika, kde Vám budu každý měsíc přinášet ty nejzajímavější videa, které byste rozhodně neměli přehlédnout. V prvním čísle se podíváme na nové klipy Tarji Turunen, Kamelot, Firewind, a dalších. Podíváme se také do studia za Made Of Hate, nebo Armory. A mnoho dalších zajímavých videí z oblasti hudby, zejména te metalové.

A jdeme rovnou k věci. Začneme jedním zajímavým videm, které pořídil fanoušek Iron Maiden na Sonisphere festivalu ve Finsku. Hold už to nejsou žádní mladíci, ale stejně to je nejlepší kapela na světě:

Druhé video je lahůdkou pro všechny příznivce melodického metalu. Světlo světa spatřil nový klip k připravovanému albu Allen Lande – Judgement Day. Nové album nazvané The Showdown vychází u Frontiers record 5. listopadu. Jak sami můžete posoudit podle klipu, bude to nářez.:

A teď něco pro příznivce Edguy a jiných power metalových band. Americká skupina Armory chystá druhé album a jak bude asi znít si můžete poslechnout z následujícího videa, pořízeného při nahrávání nového materiálu. Wow, klobouk dolů, tohle je něco. Připomenu ještě, že album se bude jmenovat Empyrean Realms a vyjde do konce roku.: P.S. Všiměte si prosím bubeníka a kytaristu, Zdají se vám podobní ? Ano, ale nejsou to dvojčata, jedná o jednu a tu samou osobu: respekt!

Ve studiu ještě zůstaneme a koukneme se pod pokličku skpupiny Made Of Hate. Jejich nové album Pathogen již vyšlo. Zde se můžete kouknout co Vás v něm bude čekat. Pro každého to ale není, Stylově je Made Of Hate asi nejblíže Children Of Bodom. Takže kdo CHOB máte rádi, tohle je jasná volba:

Teď ještě přitvrdíme a koukneme se na video, tentokrát z DVD – Where The Death Is Most Alive – Live In Milan. A ano, tušíte správě, v Miláně přeci nahrávali DVD Dark Tranquillity, kteří mě naprosto svým DVD uzemnili. Takovouhle show jsem už hodně dlouho neviděl. Rozhodně vřele doporučuji zhlédnout, opravdu to stojí za to. Dark Tranquillity pocházejí ze Ĺ védska a jejich melodický death metal je naprosto fantastický. Zde ukázka z DVD, píseň ThereIn:

Další video je opět balzám pro uši. Kdo máte rádi Kiskeho, měli byste zpozornět. Mat Sinner má na kontě zase další projekt a spolu s Magnusem Karlssonem dali dohromady materiál pro dvojici Kiske Somerville. Album a projekt se jmenuje jednoduše: Kiske Somerville. Kdo náhodou neznáze Amandu Somerville, vězte, že ji lze slyšet například na albech Edguy, či Avantasia nebo také v projektu Rock Meets Classic a dalších… super zpěvačka. Kiske o ni říkal, že chtěl aby několik písní nazpívala pouze ona, protože zpívá skvěle. Posuďte sami: If I Had A Wish

O Sister Sin, jsem nevěděl skoro nic, ale jen co jsem viděl tohle video, musel jsem zpozornět. Celkem zajímavý hlas zpěvačky a skvělá hudba dělá z této kapely nadprůměrnou skupinu, která by se mohla prosadit. Klip z nového alba True Sound Of The Underground a píseň Sound Of The Underground:

Kdo by neznal ex-Nightwish zpěvačku Tarju Turunen. Tarja nedávno vydala její druhé album, kde se tentokrát autorsky podílela na všech písních a rázně i přitvrdila. Následující videoklip je ze zmiňovaného alba What Lies Beneath. Konkrétně se jedná o píseň Until My Last Breath II. tento videoklip je opravdu vydařený oproti Until My Last Breath I. Tarja je nádherná zpěvačka s ještě lepším hlasem: pro mně videoklip měsíce:

Until My last breath I

Bubeníkem Tarji turunen je světoznámý Mike Teranna, který se na Masters of Rock mj. zapsal do Guinesovy knihy rekordů za zahrání čtyř show, pokaždé s jinou kapelou. Mike Terrana také pomáhá propagovat novou značku bicích nástrojů Drum Craft, a ti zas propagují jeho. můžete se kouknout na video z připravovaného projektu Sinfonica, kde Mike přidává svoje umění do klasických písní od velikánů jako je Mozart, Dvořák atd. No koukněte se sami, myslím, že s Mikem může být celkem prdel:

Je potřeba taky trochu zrychlit pro nadšence rychlé a melodické hudby. V následujících třech videí uvidíte powermetalovou smršť. První videoklip je z nové alba Blind Guardian – At The Edge Of Time. Voices In The Dark, tak se nazývá  nový klip. Hlasy z temnoty Vás určitě pohltí. V Aktuálním Sparku najde rozhovor s Uli Kushem, který je zpovídán práve o posledním albu, z textové stránky. Můžete si tam tedy přečíst o čem toto video vůbec pojednává.

Dalšími rychlíky jsou ňekové, tedy Firewind s Gusem G jako hlavním tahounem, který se teď dostal do širšího podvědomí tím, že si ho Ozzy vybral místo Zakka. Rozhodně to pomohlo i celé skupině Firewind, která se ještě více proslavila a zviditelnila. Gus není jediným členem, který má vedlejší projekt. Zpěvák Apollo pro změnu zaskočil za mikrofon ke Spiritual Beggars (Vřele doporučuji si poslechnout), kde hlavním mozkem je kdo jiný  než Michael Amot z Arch Enemy. Zde tedy videoklip k novému albu Firewind, které vyšlo včera: World on Fire

Posledním do mlýnku rychlíků je nový videoklip a nové album dlouho očekáváného alba skupiny Kamelot. Není co dodat, snad jen název: The Great Pandemonium:

Předposledním kouskem je pro mě doteď neznámá kapela The Poodles. Velice dobrá hudba, kterou stojí za to si poslechnout. The Poodles a hit Metal Will Stand Tall:

A na závěr lahůdka. Na Sonispheru v Bulharsku v Sofii se na pódiu představila velká čtyřka, která hrála jednu píseň od Diamond Head: Am I Evil a Metallica + Slayer + Megadeth + Anthrax. Nářez co říkáte:


Publikováno: Září 26, 2010 v 14:56 1 141 zobrazení Tiskworks on Wordpress, Design by Michal Horák 2011, kontakt: horakmi@gmail.com piranha SilveryMoon