facebook twitter rss
Navštivte kapely, kde hraju:

Brother Firetribe – Heart full of fire

Styl: Melodický Rock

Hodnocení: ★★★★½☆

Heart Full Of Fire, tak se jmenuje již druhý studiový počin kapely Brother Firetribe, který vás opět zanese do dob 80. A možná že právě vaše srdce vzplane ohněm při poslechu této muziky. Na toto dílo jen tak nezapomenete a budete se k němu často vracet!Kapela Brother Firetribe byla založena v roce 2002, kdy vznikla jako vedlejší projekt muzikantů, které budete jistě dobře znát. Kytaristou této kapely je Erno „Emppu“ Vuorinen z Nightwish a hlas této kapele propůjčil zpěvák z Leverage Pekka Ansio Heino. Už jen tato kombinace musí dát najevo, že nepůjde jen o další tuctovou zábavovou kapelou. Styl těchto borců by se dal přirovnat ke klasickému rocku z let osmdesátých. Nejvíce se tato kapela podobá stylu Van Halen a podobných kapel, které jsou založeny na chytlavých klávesových pasážích.

Otvírákem alba je píseň Who Will You Run to Now?, která vám záhy ukáže, jakým směrem se bude ubírat celé album. Už z první písně je jasně čitelný rukopis kytaristy z Nightwish, který všem písním dodá správný říz, zvláště pak v sólových partech. Píseň, která následuje, začíná nádhernou melodií, kterou v zápětí vystřídá klasický rockový riff. Refrén této písně si jistě také hned zamilujete a budete si pobrukovat pod vousy. Důkazem, že nejsem sám, kdo si oblíbil tuto píseň, je ten, že se této skladbě dostalo ocenění jako nejlepší rocková píseň pro rok 2008 v soutěži MELROCK AWARDS. V této soutěži Brother Firetribe vyhrála další kategorii, a to i za nejlepší rockové album pro rok 2008. Nechala tak za sebou takové velikány jakými jsou například Journey nebo sólový projekt Jimi Jamisona (Survivor) dokonce i bandu Whitesnake.

Na albu naleznete hned devět dalších povedených písní, které není ani třeba jednotlivě rozebírat. Všechny skladby jsou kvalitní se zpěvnými refrény a rozmanitými melodiemi. Hudba vás vtáhne svoji atmosférou někam do let 80. A může se lehce stát, že se nebude chtít vracet zpět. Pozastavím se snad jen nad skladbou, která nese jméno celému albu – Heart Full Of Fire. Tato píseň je zvláštní tím, že na ní hostuje zpěvačka z Nightwish – Anette Olzon. Musím uznat, že Anette zde odvedla skvělou práci a duet s Pekkou je výborný a skvěle k sobě pasuje. Trochu mi to připomíná doby, kdy ještě Anette působila v Alyson Avenue, kam se dle mého názoru hodila více než do Nightwish.

Po poslechnutí Heart Full Of Fire jsem byl rád, že kapely stylu Van Halen nevymřely a že je tu stále někdo, kdo dovede udělat pořádný klasický rock. Bohužel tato kapela je projekt, který moc nekoncertuje, takže je naživo nejspíše nikdy neuvidíte. Pokud se vám ale hudba bude líbit, Brother Firetribe naplánovali vydat DVD záznam jejich koncertu. DVD si už teď můžete objednat na oficiálních stránkách Brother Firetribe. K objednanému DVD dostanete jako bonus tričko.


Země: Finsko Label: Spinefarm Records Datum vydání: 17.4.2008
Moje oblíbená píseň: Wildest Dreams

Skupina

zpěv Pekka Ansio Heino
kytara Erno „Emppu“ Vuorinen
basa Jason Flinck
bicí Kalle Torniainen
klávesy Tomppa Nikulainen
host Anette Olzon (6)

Seznam skladeb:

1 Who will You Run To Now
72 %
2 Wildest Dreams
97 %
3 Runaways
80 %
4 Game They Call Love
66 %
5 Play It From The Heart
82 %
6 Heart Full Of Fire
90 %
7 Heard It On My Radio
70 %
8 Going Out With a Bang
77 %
9 Out Of My Head
80 %
10 Chasing The Angels
85 %
11 I Am Rock
62 %
Zvuk:
85 %
Obal:
65 %
Celkový dojem:
95 %

Tento článek vyšel také na rockmag.cz:
Brother Firetribe – Heart full of fire

rockmag


Publikováno: Listopad 6, 2009 v 16:01 1 038 zobrazení Tiskworks on Wordpress, Design by Michal Horák 2011, kontakt: horakmi@gmail.com piranha SilveryMoon