facebook twitter rss
Navštivte kapely, kde hraju:

Arch Enemy – The Root Of All Evil

Arch Enemy - The Root Of All Evil

Styl: Melodic death metal

Hodnocení: ★★★★½☆

Švédští death melodici Arch Enemy pro nás přichystali porci nově nahraných písní z dob, kdy mikrofonu ještě velel Johan Liiva. Výběr toho nejlepšího z prvních tří alb kapely v kombinaci s Angelou Gossow a novým moderním zvukem dává jasně najevo, že půjde o velice kvalitní album, které rozhodně stojí za to, si ho poslechnout.

Hudbu Arch Enemy bychom mohli zařadit mezi death metal, založený však na velmi chytlavých melodiích a riffech skloubených s patřičnou dávkou agrese. Většinu písní můžeme připsat na vrub bratrům Amottům, zejména pak Michaelovi, který je základním kamenem skupiny.

V průběhu turné k desce Burnig bridges Michael poskytoval v Německu interview pro žurnalistku Angelu. Ta mu v průběhu rozhovoru dala demo nahrávku jejího zpěvu. Zanedlouho u Angely zazvonil telefon a v něm se ozval hlas samotného Michaela Amotta. Ten jí sdělil, že se s Johanem Liivou rozešli a že hledají za něj náhradu, jestli by neměla zájem. Angela samozřejmě neváhala ani vteřinku a po nahrání prvního dema – Enemy within byla přijata mezi kovotepce ze severu.

Jak se ukázalo, byl to skvělý tah. Angela dokáže ze sebe vydat až neuvěřitelné skřeky pocházející snad až z útrob samotného pekla. Mnozí fanoušci, kteří slyší Angelu poprvé, jen těžko věří, že z té blonďaté zpěvačky vycházejí takovéto hrdelní zvuky. Techniku zpěvu si navíc vypilovala u věhlasné učitelky „screamingu“, u Melissy Cross. A díky Angele popularita Arch Enemy začala ještě více stoupat.

Od vydání posledního alba Rise Of The Tyrant uběhly už tři roky. Mezitím však Arch Enemy ještě stihli vydat DVD a CD z koncertu v Japonsku – Tyrants Of The Rising Sun. A aby toho nebylo málo, naservírovali nám koncem minulého roku také nové album The Root Of All Evil.

Poslední studiová nahrávka však nenabízí novou porci materiálu, ale jedná se o znovu nahrané písně z dob Johana Liivi. Michael dobře věděl, že první alba Arch Enemy jsou bezesporu kvalitní díla, která vynesla kapelu do podvědomí po celém světě. A proto chtěl tyto alba oprášit, vybrat z nich to nejlepší a vdechnout jim moderní zvuk s Angelou Gossow za mikrofonem.

Z alba Black Earth byly vybrány písně Bury Me An Angel a Dark insanity, které jsou celkem často zařazovány i do setlistů na koncertech. Na novince se také z Black Earth objevily ještě instrumentální Demoniality a hodně progresivní Transmigration Macabre. Z druhého počinu Arch Enemy – Stigmata, byly zařazeny do výběru Beast Of Man, Diva Satanica a Bridge of Destiny. Zbylých pět písní pak bylo vzato z alba Burning Bridges. Zvukově je na tom The Root Of All Evil mnohem lépe než původní nahrávky. A s Angelou za mikrofonem navíc písně dostávají nový rozměr a alespoň pro mě se tak stávají jasnými vítězi nad původními verzemi. Asi je to také o tom, že jsem nejdříve slyšel písně od Angely a až poté jsem si poslechl jejich předešlé verze s Johanem Liivou. Původní nahrávky však v sobě mají jisté kouzlo, na které mnozí fanoušci nedají dopustit a raději tak dají přednost jim.

Pro koho je tedy toto album určeno? No určitě pro všechny fanoušky Arch Enemy a melodického death metalu. A pro ty, kteří chtějí pootevřít brány pekelné a najít kořen zla, ze kterého vzkvétá a roste skupina jménem – - – Arch Enemy.


Země: Švédsko, Německo Label: Century media Datum vydání: 20.11.2009
Moje oblíbená píseň: Silverwing

Skupina

zpěv Angela Gossow
kytara Michael Amott
basa Sharlee D’Angelo
bicí Daniel Erlandsson
kytara Christopher Amott

Seznam skladeb:

1 The Root of All Evil
45 %
2 Beast of Man
85 %
3 The Immortal
90 %
4 Diva Satanica
75 %
5 Demonic Science
70 %
6 Bury Me An Angel
95 %
7 Dead Inside
95 %
8 Dark Insanity
85 %
9 Pilgrim
75 %
10 Demoniality
50 %
11 Transmigration Macabre
85 %
12 Silverwing
98 %
13 Bridge of Destiny
75 %
Zvuk:
80 %
Obal:
65 %
Celkový dojem:
55 %

Tento článek vyšel také na rockmag.cz:
Arch Enemy – The Root Of All Evil

rockmag


Publikováno: Březen 17, 2010 v 13:04 980 zobrazení Tiskworks on Wordpress, Design by Michal Horák 2011, kontakt: horakmi@gmail.com piranha SilveryMoon